Systemy nawadniajace

AUTOMATYCZNY SYSTEM  NAWADNIAJĄCY

Nieodzownym elementem wyposażenia ogrodu jest niewątpliwie automatyczny system nawadniania charakteryzujący się szeregiem zalet. Umożliwia oszczędności czasu i ludzkiej pracy w przeciwieństwie do tradycyjnego systemu podlewania. Pozwala zmniejszyć zużycie wody o 50% przy efektywnym dostarczeniu wody stopniowo uwalnianej bezpośrednio wokół bryły korzeniowej nasadzeń roślinnych , co wpływa na  prawidłowy wzrost i rozwój roślinności. Wspomaga także utrzymanie bujnego i soczyście zielonego trawnika przez cały sezon. System sterowany jest automatycznie za pomocą elektronicznego sterownika programującego czas i godzinę pracy poszczególnych sekcji nawadniania. Dodatkowo system posiada czujnik wilgotności który w okresie intensywnych opadów deszczu blokuję pracę systemu nawadniania. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikamy ryzyka dostarczenia nadmiernych ilości wody  roślinności. Automatyczny system  jest  dyskretną formą  podlewania które nie zmienia estetyki terenu.

SYSTEM DRENAŻOWY NA TERENIE OGRODU

W  sytuacji gdy mamy do czynienia z gruntem glebowym o słabej przepuszczalności, a więc z podłożem o przewadze frakcji gliniastej to częstym zjawiskiem jakim możemy zaobserwować jest tworzenie się warstwy wody na powierzchni terenu po intensywnych opadach atmosferycznych.
System drenażowy ma za zadanie odprowadzenie nadmiaru gromadzącej się na powierzchni terenu wody opadowej do zbiorników chłonnych lub rozprowadzenie jej nadmiaru po całości terenu.